телефон: +38 095 015 44 46
e-mail: chancebuild@gmail.com

Розумне будівництво із застосуванням дронів Skycatch і безпілотної важкої техніки Komatsu

У всьому світі відчувається гостра нестача кваліфікований будівельників та операторів спецтехніки. Особливо гостро ця проблема стоїть в США і Японії, при цьому остання зараз дуже стурбована масштабними приготуваннями до Олімпійських ігор 2020 року. Саме тому в країні викликає підвищений інтерес технологія, представлена ​​місцевим виробником важкої техніки Komatsu і розробником дронів Skycatch, яку назвали «розумне будівництво» (Smart Construction).

Ця технологія на даний момент орієнтується на проведення масштабних землерийних робіт, які передують будь-яке велике будівництво. Загальна ідея полягає в тому, що на першому етапі дрони проводять попередню геодезичну зйомку місцевості, на якій передбачається вести будівництво. Потім отримані дані обробляються, і будується програма передбачуваних землерийних робіт, яка дуже точно враховує обсяг виймаємого грунту, необхідну кількість техніки для виконання робіт і будує погодинний план будівництва.


А потім у справу вступають розумні машини Komatsu, оснащені технологією ICM, яка передбачає напівавтоматичне або повністю автоматичне виконання закладеної в них програми. Для таких машин або зовсім не потрібні оператори або вони виконують чисто контрольні функції, для яких не потрібна висока кваліфікація. Програми роботи розробляються на основі даних, знятих з дронів, які скоюють періодичний контроль над будівництвом, здійснюючи зйомку в процесі робіт.


Розумне будівництво в перспективі взагалі прибере необхідність присутності людей на будмайданчику в перебігу важкого і тривалого етапу попередніх земляних робіт. Додатковим плюсом є значна економія часу, адже зараз геодезична зйомка і підготовка необхідної документації на такі роботи займає від 2-х тижнів до 2-х місяців. Дрони і комп'ютери можуть зробити ту ж роботу за кілька годин. Крім того компанія заявляє про 20-30% економії коштів і часу за рахунок усунення помилок обумовлених людським фактором.

Komatsu вже випустила на ринок 7 машин, обладнаних технологією ICM, включаючи бульдозери, екскаватори і важкі навантажувачі. А Skycatch отримала інвестиції у розмірі 25 мільйонів доларів. Однак, треба відзначити, що поки компанії не продемонстрували жодного реального застосування технології «розумного будівництва» і не показали жодного об'єкту, підготовленого при її допомоги. Зате можна подивитися відеоролик, що демонструє її можливості:


Джерело: enkibiz.com