телефон: +38 095 015 44 46
e-mail: chancebuild@gmail.com

50 найбільших світових виробників будівельної техніки в 2015 році

Світова індустрія будівельного обладнання пережила ще один важкий рік. Тому провиною є - зниження продажів у цьому сегменті. Доходи 50 найбільших світових виробників будівельної техніки впали на 2,6% - до 159 млрд доларів США. На це в певному роді вплинули валютні коливання. В цілому падіння продажів обумовлене погіршенням ринкових умов.

Якщо говорити про розподіл місць у рейтингу, то Caterpillar та Komatsu в 2014 році зберегли свої позиції, що належать їм протягом останніх 13 років існування рейтингу. Різниця в доходах цих двох компаній та їх найближчих конкурентів говорить про те, що це не зміниться найближчим часом. Тим не менш, варто відзначити, що в 2014 році частка компанії Caterpillar в загальному обсязі доходів 50 найбільших виробників склала 17,8% проти 19% роком раніше. Це пов'язано зі скороченням продажів готової продукції в грошовому вираженні на 2,8 млрд доларів, яке відбулося через зниження ділової активності в гірничодобувній галузі.


Volvo тп Hitachi в ТОП-10 виробників помінялися місцями, хоча різниця в їх доходах невелика - всього 5 млн доларів. У Terex та Liebherr аналогічна ситуація і також з невеликою різницею в показниках прибутку. Більш примітно те, що в десятку кращих увійшла компанія XCMG, що автоматично робить її найбільшим виробником будівельного обладнання в Китаї (компанія обігнала лідерів минулого року - Sany, Zoomlion). Те, що вона піднялася на три рядки вгору, є наслідком зростання доходів компанії, яке стало можливим завдяки придбанню німецької компанії Schwing.

Крім того, корпорація XCMG стала єдиним китайським виробником, показники якої за підсумками минулого року поліпшилися. Продажі інших великих гравців ринку в 2014 році впали. В цілому найвідчутніше падіння спостерігалося саме серед китайських виробників. Яскраві приклади - Shantui, який змістився на 8 позицій вниз, і компанія XGMA, що втратила 6 позицій. За даними видання минулого року, частка виробників Китаю знизилася з 14,4% до 13,3% в 2014 році. Якщо порівнювати втрати китайських виробників з найвдалішим роком (2011), коли їх частка на світовому ринку становила 16,9%, то можна констатувати падіння на 3,6%.

Звичайно, якщо є ті, хто втратив свої позиції в рейтингу, будуть і ті, хто піднявся в рейтингу. У розрізі географічної приналежності японські, шведські, німецькі та південнокорейські виробники поліпшили свої торішні показники. У той час як більша частина компаній піднялася на одну або трохи більше позицій, існують і виробники з більш вражаючими результатами. За підсумками продажів техніки на 4 і 5 рядків відповідно піднялися компанії Takeuchi та Furakawa. Tadano "додала" 3 пункти, як і компанія XCMG, що увійшла в десятку лідерів.


В цілому це був хороший рік для японських виробників спецтехніки. Крім Furakawa  Tadano і Takeuchi,  що показали впевнене зростання продажів, компанія Sakai Heavy Industries приєдналася до ТОП-50 виробників, розмістившись на 49 рядку. З 11 японських компаній в рейтинну, 8 поліпшили своє становище.

Ще одна тенденція - хороші результати виробників підйомних платформ та телескопічних навантажувачів JLG, Manitou та Genie (якщо останнього розглядати окремо від Terex). Також на підйомі сектор компактного будівельного устаткування: відзначено зростання показників таких компаній, як Wacker Neuson, Kubota і Takeuchi.

2014 рік: зниження попиту на підйомну техніку

Так що ж відбулося в світі в 2014 році, що змусило ті чи інші компанії піднятися вгору або опуститися на кілька позицій вниз в рейтингу? На користь американським і європейським виробникам, чиї позиції традиційно сильні на внутрішніх ринках, зіграло зростання продажів в Північній Америці і Європі.

Переваги були і у компаній, що випускають будівельне обладнання, популярне в розвинених країнах, де робиться акцент на реконструкцію, а не на будівництво нових об'єктів (Америка і Європа): компактне обладнання, телескопічні навантажувачі та підйомні платформи.

Ще одна тенденція 2014 року - скорочення продажів і як результат втрата місць в рейтингу виробників кранів. Наприклад, як Manitowoc і Liebherr втратили кілька позицій в таблиці, доходи Terex в сегменті кранів також впали, хоча в цілому показники компанії збереглися на хорошому рівні, зокрема, завдяки внеску Genie. Зниження активності і показників спостерігається і в галузі гірничо-шахтного устаткування. Причина - низька вартість на сировиниих товарів.


У гірничій галузі також спостерігається спад ділової активності. Тому доказом слугують показники продажів гірничо-шахтного устаткування виробників, у яких одним з основних видів діяльності - випуск гірничого обладнання. Так, за рік продажі впали на CAT - 2 775 млн доларів. Компанія Bell за розглянутий період втратила 44 млн, Boart Longyear - 76 млн доларів.

Щоб ринок гірничодобувного обладнання почав заново показувати позитивну динаміку продажів, необхідно поєднання наступних чинників: зростання цін на сировинні товари і поліпшення макроекономічної ситуації на ринках, що розвиваються.

Галузь будівельного обладнання відроджується

2014 показав падіння прибутку 50 світових виробників спецтехніки на 2,6% порівняно з -12,2% у 2013 році, що свідчить про вихід галузі з кризового стану.

З курсу економіки відомо, що економічний розвиток йде по спіралі і кризи в цій системі неминучі. Так, в 2012 році ми вже могли спостерігати деякі прояви даного явища: зростання в будівельній галузі був загальмований в порівнянні з попереднім роком, що згодом (у 2013 році) призвело до різкого спаду.


У минулому році в США спостерігався стабільно високий попит на техніку, в той час як ринок Європи нарешті повернувся до зростання. Одночасно з цим багато ринків, що розвиваються - переважно в Китаї - зіткнулися з серйозними проблемами.

Методологія

Позиції в Жовтій таблиці засновані на даних про продажі техніки в 2014 календарному році в доларах США. Валюти були конвертовані в долари на основі середнього обмінного курсу протягом 2014 року.

Дані були отримані з різних джерел, включаючи звіти компаній, їх заяви та авторитетні сторонні джерела. В Японії, Індії та низці інших країн користуються поняттям календарний рік, що закінчується 31 березня, що унеможливило зібрати інформацію за календарний 2014 рік. У таких випадках були використані дані про продажі за фінансовий рік. У деяких випадках була зроблено кошторис доходів на основі історичних даних і тенденцій виробництва. 

Джерело: exkavator.ru